Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej

19 lutego 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Ślemieniu gościła panią Renatę Piątkowską, znaną i cenioną autorkę książek dla dzieci.

Pani Renata ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, mieszka w Bielsku-Białej. Jej pasją jest jazda konna. Pisze dla dzieci ponieważ jak sama mówi najlepszym czytelnikiem jest dziecko. W jej dorobku literackim znajduje się ponad dwadzieścia książek wielokrotnie nagradzanych. W 2007 roku za książkę pt.: „Na wszystko jest sposób” otrzymała II nagrodę w kategorii: książka dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. W 2008 r. autorka znalazła się wśród laureatów konkursu o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola . W 2012 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego  za książkę pt. Wieloryb.”.

Odwiedza biblioteki w całej Polsce. W ciekawy sposób opowiada o swojej twórczości literackiej. Dzięki autorce dzieci miały okazje dowiedzieć się jak długo pisze się książkę, jak wygląda proces jej powstawania oraz jak wiele osób angażuje się w prace nad nią aby w efekcie końcowym mogła trafić do księgarni oraz biblioteki. Autorce towarzyszyła pani Malwina Kożurno, która w niezwykle absorbujący sposób czytała fragmenty opowiadań m.in. opowiadanie o koniu Cynamonie  z książki pt.: Zbój. Opowiadania o koniach i konikach czy opowiadanie Daleko jeszcze? z książki pt.:  To się nie mieści w głowie .Pani Renata zaprezentowała także inne swoje książki przeznaczonych dla najmłodszych czytelników m.in. Szczęście śpi na lewym boku , , Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą oraz Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści. Na zaproszenie biblioteki w spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Publicznego w Ślemieniu oraz dzieci uczęszczające na zajęcia do Gminnego Ośrodka Kultury „Jemioła”.

Na zakończenie spotkania można było zakupić książki Renaty Piątkowskiej, otrzymać  autograf, zrobić sobie zdjęcie z autorką, a także osobiście porozmawiać.

Pozycje autorki znajdują się w zbiorach biblioteki od dawna, a ponieważ są pouczające i zabawne dzieci niezwykle je sobie upodobały.

Spotkania