Gminna Biblioteka Publiczna w Ślemieniu

Mała książka – wielki człowiek.Projekt dla przedszkolaków.

DRODZY CZYTELNICY
Po raz pierwszy nasza biblioteka zakwalifikowała się do udział w projekcie Instytutu Książki Mała książka – wielki człowiek!:)
Projekt skierowany jest do przedszkolaków. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce, w tym naszej będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.
W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W Wyprawce rodzice znajdą również przygotowaną specjalnie dla nich broszurę informacyjną,która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie pojawi się na stronie www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 br.

Zachęcamy również do śledzenia profili na Facebooku: https://www.facebook.com/gbpslemien/ oraz https://www.facebook.com/malaksiazkawielkiczlowiek/.