Katalog elektroniczny GBP w Ślemieniu

Drodzy Czytelnicy!
W celu podniesienia jakości usług bibliotecznych w grudniu 2015r. zakupiliśmy program biblioteczny SOWA oraz rozpoczęliśmy prace nad katalogiem elektronicznym. Wszystkie zakupione od stycznia 2016r. pozycje,w tym nowości znajdują się już w katalogu. Obecnie katalog informuje o zasobach biblioteki oraz lokalizacji książek. Aby sprawdzić czy interesująca Was pozycja jest w naszej bibliotece wystarczy wejść na stronę internetową GBP www.biblioteka.slemien.xsk.pl i w zakładce „katalog biblioteki” wyszukać interesująca Was książkę.
Jednocześnie informujemy,że cały czas trwają intensywne prace mające na celu uzupełnienie katalogu elektronicznego we wszystkie zakupione książki. Czeka nas sporo pracy gdyż nasz księgozbiór liczy ok 13 tyś książek,w katalogu znajduje się na dzień dzisiejszy 1600 pozycji.Kiedy prace zostaną zakończone program umożliwi czytelnikom m.in. rezerwację książek czy sprawdzanie stanu swojego konta bibliotecznego.
Od grudniu 2015 roku Biblioteka na podstawie umowy z firmą Sokrates IT z Poznania w ramach już opłacanej kwoty za hosting programu SOWA, należy do Internetowego Portalu Usług Bibliotecznych W.BIBLIOTECE.PL, tworzonego przez Producenta w celu zapewnienia publicznie dostępnej, możliwie pełnej informacji o zbiorach polskich bibliotek. Przedmiotem umowy jest uczestnictwo Biblioteki w Portalu w zakresie:
– prezentowania własnych zbiorów Biblioteki w Portalu wszystkim jego użytkownikom,
– prezentowanie informacji o lokalizacji egzemplarzy.
Zachęcamy do korzystania!:)