DZIĘKUJEMY OSP W ŚLEMIENIU:)

Dzięki uprzejmości strażaków z OSP w Ślemieniu dzieci biorące udział w zajęciach wakacyjnych w Gminnej Bibliotece miały okazję zobaczyć na czym polega praca w straży pożarnej.
Dowiedziały się na czym polega system powiadamiania w OSP,jak obsługuje się węża strażackiego,co stanowi wyposażenie wozu, co zawiera torba medyczna i do czego służą poszczególne elementy jej wyposażenia, jak udziela się pierwszej poszkodowanym,miały okazję założyć odzież i hełmy strażackie oraz mogły posłuchać o akcjach ratunkowych, w których strażacy brali udział.
Największą atrakcją była dla dzieci przejażdżka wozem strażackim ulicami Ślemienia,włączanie syreny oraz obsługa pompy strażackiej na boisku sportowym.
W imieniu swoim i dzieci serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas i zaangażowanie w dawanie radości dzieciom:)

zajęcia wakacyjne

biblioteka.slemien.xsk.pl/?p=357