Noc Halloween

Z uwagi na dobrą zabawę w dniu 2 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ślemieniu zorganizowano  Noc Halloween, w której wzięło udział 33 dzieci w wieku od   8 do 13 lat. Na uczestników czekały gry, zabawy i konkursy m.in. w owijanie mumii, łowienie jabłek  w misce wody bez pomocy rąk oraz szukanie ukrytych cukierków. Warunkiem wstępu było przebranie związane z tradycją Halloween dlatego nie zabrakło duchów, czarownic i wilkołaków. Główną atrakcją wieczoru był marsz przebierańców do parku gdzie czekało ognisko. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją umiejętność pracy w grupach, bowiem podzieleni na kilkuosobowe zespoły brali udział w konkursie na najlepsze zaklęcie. Zwycięzcy otrzymywali słoiki pełne cukierków. Nie zabrakło również tradycyjnych dekoracji Halloweenowych: wydrążonych dyń, świec, lampionów, nietoperzy , pająków   i duchów, które tworzyły tajemniczą atmosferę. Impreza zakończyła się w sobotni ranek 3 listopada.