IV NOC Z ANDERSENEM-RELACJA

Tegoroczna edycja IV Nocy z Andersenem odbyła się nocą z 4 na 5 kwietnia. Wzięło w niej udział 30 dzieci z Gminy Ślemień.
Wszystko rozpoczęło się późnym wieczorem. Dzieci licznie przybyły do biblioteki ze swoimi rodzicami wyposażone w odpowiedni ekwipunek. Zabawa rozpoczęła się od przeczytania dzieciom bajki H.Ch.Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”, do której dzieci podzielone na 3 dziesięcioosobowe grupy miały za zadanie ułożenie ciągu dalszego bajki oraz wykonanie do niej ilustracji. Po wykonaniu zadania nastąpiła prezentacja dorobku każdej grupy. O godzinie 20.30 przybył do biblioteki H.Ch. Andersen, w postać którego wcielił się sam Wójt Gminy Ślemień Andrzej Piecha. Wyposażony w kufer pełen książek oraz cukierków zadał dzieciom pytania dotyczące swojego pochodzenia i twórczości nagradzając je przyniesionym przez siebie upominkami. Ale nie samą zabawą człowiek żyje…na szczęście Andersen przywiózł ze sobą również kolację,którą była uwielbiana przez dzieci pizza, ufundowana przez samego Andersena.Po kolacji do biblioteki zawitali kolejni goście-przedstawiciele Szkoły Prestige z Żywca, którzy zabrali dzieci w świat chemii, sporządzając tajemnicze eliksiry i mikstury zmieniające barwę i świecące w ciemnościach. Po dwugodzinnych zajęciach, w których brał udział sam Andersen każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Po godzinie 23 dzieci pożegnały wszystkich gości i udały się na wieczorna toaletę. Przebrane w piżamy ulokowały się na sali widowiskowej Ośrodka Kultury gdzie ostatnim akcentem nocy była bajka na dobry sen. Po wieczorze pełnym wrażeń trudno było zasnąć dlatego nocne szepty i chichoty trwały blisko do 3.00 w nocy.
O 7.00 rano nastąpiła pobudka,pakowanie oraz śniadanie. O godzinie 8.00 rano biblioteka opustoszała,ponownie stając się miejscem ciszy i spokoju:)
Jednak aby zapewnić dzieciom opiekę, atrakcje oraz sprawny przebieg imprezy Biblioteka jak co roku korzystała z pomocy wolontariuszy i darczyńców.
Podziękowania składamy:

• Wójtowi Gminy Ślemień, który wcielił się w H.Ch.Andersena i mimo późnych godzin wieczornych przybył do biblioteki,brał czynny udział w imprezie, a także podarował dzieciom upominki i kolację:)
  • Pani Paulinie Czerneckiej- wolonariuszce, która oddała dzieciom swój wolny czas oraz pozytywną energię:)
  • Pani Agacie Kłósak ze Szkoły Prestige w Żywcu, która w ramach współpracy z biblioteką poprowadziła zajęcia pt.: ” Mikstury i eliksiry”
  • Piekarni Państwa Gibas w Ślemieniu, która jak co roku sponsoruje śniadanie naszym podopiecznym:)
  • Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Ślemieniu Edycie Gołek za udostępnione łóżka polowe ,dzięki którym dzieci wygodnie mogły przespać noc

IV Noc z Andersenem

IV NOC Z ANDERSENEM-RELACJA