BABCIE CZYTAJĄ BAJKI:)

W każdy wtorek sierpnia,w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ślemieniu, od godziny 13.00 do 14.00 w ramach zajęć wakacyjnych trwa głośne czytanie bajek pod hasłem „Babcie czytają bajki”. Zajęcia prowadzone są przez członkinie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Gminy Ślemień i równocześnie babcie-Panią Zofię Mazgaj, Małgorzatę Byczek oraz  inicjatorkę zajęć  Panią Jagodę Krasowską-Kantyka.

Do tej pory dzieci wysłuchały wierszy m.in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, „Przygód Kubusia Puchatka”, „O tym jak zwierzątka swoim dzieciom opowiadają bajki” i wiele innych opowiadań, wierszy i rymowanek.

Po zakończeniu czytania za pomocą farb,kredek i pisaków dzieci mogły przenieść na papier to, co podsuwała im wyobraźnia kiedy słuchały opowiadań. Najciekawsze okazały się wyobrażenia wiersza  „Cuda i dziwy”  Juliana Tuwima.

babcie czytają