DZIEŃ ROBOTA W BIBLIOTECE

W dniu 18 czerwca 2013 roku dzieci z Zespołu Szkół w Ślemieniu uczestniczyły w zajęciach z zakresu robotyki.

Dzieci poznały tajniki robotyki oraz własnoręcznie konstruowały roboty, równocześnie przekonały się,że komputer wykorzystać można także w celach edukacyjnych.

Dzieci pracowały na systemach edukacyjnych Lego WeDo, w skład których wchodzą standardowe klocki Lego, specjalne elementy konstrukcyjne, silniki i czujniki, które pozwalają ożywić budowane konstrukcje.  Roboty budowane przy pomocy zestawów sterowane są za pomocą komputera i podczas działania muszą muszą być do nich podłączone.

Dzieci pracowały w grupach dwuosobowych mając do dyspozycji zestaw Lego WeDo oraz laptopa do programowania.

wp-content/flagallery/dzien-robota