Odlotowa fizyka, wybuchowa chemia,ginące zawody – biblioteka przestrzenią dla kreatywnych

Biblioteka jako przestrzeń dla kreatywnych z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek przygotowała zajęcia dla najmłodszych  z serii „Szalona fizyka,wybuchowa chemia,ginące zawody”. W zajęciach eksperymentalnych prowadzonych przez panią Agatę Kłusak założycielkę szkoły Prestige z Żywca, codziennie brały udział dzieci z Zespołu Szkół w Ślemieniu.

Dodatkowo w ramach zajęć pt.: „Doświadczanie świata” dzieci miały okazję własnoręcznie nauczyć się wykrywania skrobi w produktach żywnościowych i przekonać się,że nie wszystkie cukry są słodkie.

Usłyszały również historię powstania papieru i własnoręcznie miały okazje wykonać papier czerpany. Równie interesujący okazał się dawny sposób wyrobu masła. Dzieci miały okazję ubić masło w drewnianej maśnicy oraz popróbować  własnego wyrobu:)

Uczestnicy zajęć zgłębiali również tajemnice magnetyzmu, eksperymentowali z mikrofalówką poznając niebezpieczeństwa i zagrożenia mikrofal oraz przekonali się jak można bawić się powietrzem i próżnią.

Po zakończeniu zajęć z dziećmi odbywały się również warsztaty komputerowe dla osób po pięćdziesiątym roku życia. Stanowiły one drugą edycje zajęć pt. „Pięćdziesiątka.Najwyższy czas by postawić pierwszy krok”. Prowadzone były przez Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans.

wp-content/flagallery/tydzien-bibliotek-2013