TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 MAJA 2013

Tegoroczny, 10 Tydzień Bibliotek realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizowany jest pod hasłem: BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH. W tym roku zwraca uwagę na rolę biblioteki w  społeczeństwie, jej różnorodną ofertę skierowaną do każdej grupy wiekowej, każdego środowiska i każdej profesji umożliwiającą rozwój zdolności w wielu dziedzinach.  Aktywna biblioteka sprzyja kontaktom społecznym, oferuje różne formy warsztatowe, zapewnia czytelnikom zasoby edukacyjne oraz ułatwia kontakt z wiedzą, nauką i literaturą.

W ramach X  Tygodnia Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci na cykl zajęć eksperymentalnych z serii „Doświadczanie świata” . W ramach zajęć dzieci będą uczestniczyły w doświadczeniach z zakresu fizyki i chemii np. z suchym lodem czy mieszaniem cieczy. Będą eksperymentowały z powietrzem i próżnią. Dowiedzą się jak zbudować armatę na powietrze oraz jak je zważyć. Będą powiększały piankę do golenia, pianki do jedzenia, gotowały wodę w próżni oraz obserwowały jak zachowuje się w niej dźwięk.Dowiedzą się również jak powstaje papier czerpany.  Zajęcia prowadzone będą przez Panią Agatę Kłósak ze SZKOŁY PRESTIGE z ŻYWCA w dniach:

• 8.05.2013 – 10.05.2013 od godz. 9.00 do 11.00 zajęcia eksperymentalne dla dzieci
  • 13.05.2013r. od godz. 9.00 – 11.00 zajęcia eksperymentalne dla dzieci

Równocześnie zapraszamy osoby dorosłe, bezrobotne, pracujące,seniorów i wszystkich zainteresowanych na kurs komputerowy pozwalający nabyć umiejętność obsługi komputera oraz wyszukiwania informacji w Internecie. Kurs prowadzony będzie przez Latarnika Polski Cyfrowej Równych Szans w dniach:

• 8.05.2013r. od godz. 11.00 do godz. 13.00
  • 9-10.05.2013r. od godz. 11.00-14.00