III Noc z Andersenem

W tegorocznej edycji Nocy z Andersenem z 12 na 13 kwietnia wzięło udział 30 dzieci choć chętnych było blisko 60. Niestety ze względu na warunki lokalowe liczba miejsc musiała być ograniczona. Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 18.00. Na początek przez blisko trzy godziny dzieci eksperymentowały z powietrzem i dwutlenkiem węgla pod okiem pani Agaty Kłósak z firmy Prestige Nowoczesne Metody Nauczania. Po wyczerpujących eksperymentach dzieci przygotowały kolację.Po wspólnym posiłku rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Dzieci miały za zadanie namalować postać H.Ch. Andersena tak jak podpowiadała im wyobraźnia. Wszystkie prace wystawione są obecnie w bibliotece. Po zajęciach plastycznych dzieci przebrane w piżamy udały się na salę widowiskową gdzie czekały na nich materace i śpiwory. Około godziny 23 rozpoczęła się projekcja filmu na dużym ekranie. Kiedy film dobiegł końca była już pierwsza w nocy jednak miłośnicy czytania  wyjęli swoje ulubione książki i w świetle latarki pochłonięci zostali przez lekturę. Zmęczeni zapadli w sen około godziny 3 nad ranem:)

III Noc z Andersenem